Heeft iedereen al Mapsource 6.12.3?
-
- Site Admin
- Berichten: 1075
- Lid geworden op: za 02 okt, 2004 22:48
- Locatie: Pijnacker
- Contacteer:
Heeft iedereen al Mapsource 6.12.3?
in verband met het aanbieden van routes is het voor ons handig om te weten of iedereen al naar Mapsource 6.12.2 en hoger heeft ge-update.
Of blijft het voorlopig te prefereren de routes aan te bieden in versie 2 formaat?
Of blijft het voorlopig te prefereren de routes aan te bieden in versie 2 formaat?
- J@
- 105,2 kW
- Berichten: 1843
- Lid geworden op: ma 01 nov, 2004 6:48
- Locatie: Alphen aan den Rijn
- Contacteer:
Re: Heeft iedereen al Mapsource 6.12.3?
't Lijkt me handig deze vraag om te zetten naar een poll: scheiding tussen meting en gerelateerde opmerkingen.Rik schreef:in verband met het aanbieden van routes is het voor ons handig om te weten of iedereen al naar Mapsource 6.12.2 en hoger heeft ge-update.
Of blijft het voorlopig te prefereren de routes aan te bieden in versie 2 formaat?
(ik zit inmiddels op 6.12.3)
vr. gr., J@.
Re: Heeft iedereen al Mapsource 6.12.3?
Ik heb inmiddels ook geupdate naar 6.12.3.Rik schreef:in verband met het aanbieden van routes is het voor ons handig om te weten of iedereen al naar Mapsource 6.12.2 en hoger heeft ge-update.
Of blijft het voorlopig te prefereren de routes aan te bieden in versie 2 formaat?
Maar helemaal snappen doe ik het niet. Ik heb MapSource CityNavigator V9 draaien en de 6.12.3 update (wat is nou wat??).
Maar op de Garmin zelf is het kaartmateriaal nog CityNavigator V8. Dat geeft blijkbaar conflicten.
Ik had vorige week zelf een route over binnendoorweggetjes uitgezet op de PC met het hierbovengenoemd kaartmateriaal. Toen de route overgeladen naar de Garmin en toen bleek de hele route over de snelweg te gaan. Wat gaat er dan verkeerd?
- J@
- 105,2 kW
- Berichten: 1843
- Lid geworden op: ma 01 nov, 2004 6:48
- Locatie: Alphen aan den Rijn
- Contacteer:
Re: Heeft iedereen al Mapsource 6.12.3?
de 6.12.3 - update is de update van het programma Mapsource.dorien schreef: Ik heb inmiddels ook geupdate naar 6.12.3.
Maar helemaal snappen doe ik het niet. Ik heb MapSource CityNavigator V9 draaien en de 6.12.3 update (wat is nou wat??).
Je zult het kaartmateriaal V9 naar je Garmin moeten uploaden, want die kent met V8 kaartmateriaal niet alle "huidige wegsituaties".dorien schreef: Maar op de Garmin zelf is het kaartmateriaal nog CityNavigator V8. Dat geeft blijkbaar conflicten.
Ik had vorige week zelf een route over binnendoorweggetjes uitgezet op de PC met het hierbovengenoemd kaartmateriaal. Toen de route overgeladen naar de Garmin en toen bleek de hele route over de snelweg te gaan. Wat gaat er dan verkeerd?
Hoe dat met jouw Garmin-apparaat moet weet ik niet: ik ken het apparaat niet en zelf heb ik mijn Zumo uitgeleverd gekregen met V9, dus nog geen upload van kaartmateriaal uitgevoerd.
verder eventueel goed rondkijken op http://forum.gps.nl
vr. gr., J@.
Dorien
Als de instelling op je GPS niet overeekomt met de instelling van mapsource gaat het mis. Als op de GPS de instelling vermijd snelwegen niet is ingesteld en je laat de GPS herberekenen is de kans groot dat je gemaakte route toch over een snelweg gaat. Omdat het kaartmateriaal op je GPS niet overeenkomt met het kaartmateriaal op je PC wordt er herberekend op je GPS.
Dus GPS uploaden met Versie 9 kaartmateriaal en routebepaling op je GPS instellen op vermijden snelwegen. Als je dan fout rijdt en GPS gaat herberekenen blijf je kleine wegen rijden. Kans is wel dat je gemaakte route iets anders wordt.
Of je schakelt herberekenen uit en je rijdt bij fout rijden terug naar het roze lijntje op je GPS. Op jouw type GPS kan dat. Op de Zumo is het niet mogelijk herberekenen uit te zetten.
Als de instelling op je GPS niet overeekomt met de instelling van mapsource gaat het mis. Als op de GPS de instelling vermijd snelwegen niet is ingesteld en je laat de GPS herberekenen is de kans groot dat je gemaakte route toch over een snelweg gaat. Omdat het kaartmateriaal op je GPS niet overeenkomt met het kaartmateriaal op je PC wordt er herberekend op je GPS.
Dus GPS uploaden met Versie 9 kaartmateriaal en routebepaling op je GPS instellen op vermijden snelwegen. Als je dan fout rijdt en GPS gaat herberekenen blijf je kleine wegen rijden. Kans is wel dat je gemaakte route iets anders wordt.
Of je schakelt herberekenen uit en je rijdt bij fout rijden terug naar het roze lijntje op je GPS. Op jouw type GPS kan dat. Op de Zumo is het niet mogelijk herberekenen uit te zetten.
Dorien,
Zolang je het kaartmateriaal V9 nog niet naar de 2720 hebt gezet dan kan je op de computer in MapSource kiezen in welke versie je wilt werken. Bovenin de balk staat "City Navigator Europe NT v9". Als je op het driehoekje daarnaast klikt zal ook de oudere versie V8 verschijnen. (tenzij je 8 verwijderd hebt)
J@ heeft al antwoord gegeven over MapSource maar ik denk dat dit nog niet helemaal duidelijk is. Wellicht ten overvloede:
Je hebt het software programma MapSource.
Daarnaast heb je het kaartmateriaal. Dat heet tegenwoordig City Navigator Europe V9 (of8).
Het Software programma (MapSource) zorgt ervoor dat je op het kaartmateriaal (City Navigator) routes uit kan zetten en WayPoints kan maken.
Het is verstandig om altijd de meest recente versie van MapSource te gebruiken. (altijd gratis te updaten bij Garmin)
Je hebt absoluut niet ieder jaar het nieuwe kaartmateriaal nodig, tenzij je naar landen gaat die in de nieuwe versie zijn toegevoegd.
Voor het GPS tijdperk kocht je ook niet ieder jaar een nieuwe kaart van Frankrijk of Italie. Je keek in de kast of je nog een kaart had en zelfs als deze jaren oud was, nam je hem mee.
Natuurlijk zijn er ieder jaar verbeteringen in de GPS kaart maar niet voldoende om er zoveel geld voor uit te geven.
Zolang je het kaartmateriaal V9 nog niet naar de 2720 hebt gezet dan kan je op de computer in MapSource kiezen in welke versie je wilt werken. Bovenin de balk staat "City Navigator Europe NT v9". Als je op het driehoekje daarnaast klikt zal ook de oudere versie V8 verschijnen. (tenzij je 8 verwijderd hebt)
J@ heeft al antwoord gegeven over MapSource maar ik denk dat dit nog niet helemaal duidelijk is. Wellicht ten overvloede:
Je hebt het software programma MapSource.
Daarnaast heb je het kaartmateriaal. Dat heet tegenwoordig City Navigator Europe V9 (of8).
Het Software programma (MapSource) zorgt ervoor dat je op het kaartmateriaal (City Navigator) routes uit kan zetten en WayPoints kan maken.
Het is verstandig om altijd de meest recente versie van MapSource te gebruiken. (altijd gratis te updaten bij Garmin)
Je hebt absoluut niet ieder jaar het nieuwe kaartmateriaal nodig, tenzij je naar landen gaat die in de nieuwe versie zijn toegevoegd.
Voor het GPS tijdperk kocht je ook niet ieder jaar een nieuwe kaart van Frankrijk of Italie. Je keek in de kast of je nog een kaart had en zelfs als deze jaren oud was, nam je hem mee.
Natuurlijk zijn er ieder jaar verbeteringen in de GPS kaart maar niet voldoende om er zoveel geld voor uit te geven.
The obvious is only obvious once it's obvious